Rodzaje usług wulkanizacyjnych
  • 1343
  • 0

Rodzaje usług wulkanizacyjnych

Wulkanizacja która, chociaż sama w sobie oznacza sposób produkcji gumy, od dawna rozumiana jest jako całość usług dotyczących naprawy opon. Kontrola i utrzymanie ich w odpowiednim stanie jest niezwykle istotne – nagły spadek ciśnienia lub utrata przyczepności mogą skutkować wypadkiem na drodze. Wulkanizacja pojazdów to w związku z tym podstawowa czynność z zakresu konserwacji. Jakie rodzaje usług wulkanizacyjnych wyróżniamy? Zapraszamy do lektury artykułu w celu poznania odpowiedzi na to pytanie.

Wymiana opon

Chociaż wymiany opon dokonuje się dwa razy w roku, to szczególnie istotna jest zmiana opony zimowe – próba poruszania się na oponach letnich na gołoledzi wiąże się z dużym ryzykiem. Przy wymianie opon należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Istotne jest sprawdzenie dotychczasowych opon, aby zobaczyć, czy zużywają się one równomiernie. Specjalista będzie w stanie ocenić na tej podstawie stan zawieszenia. Ponadto jeżeli po wymianie opon samochód zaczyna ściągać, to także świadczy o potrzebie sprawdzenia geometrii zawieszenia. Zatem chociaż samodzielna wymiana opon jest możliwa, warto skorzystać z usług profesjonalisty.

Wymiana kół z wyważeniem i bez wyważenia

Wyważenie kół polega na rozłożeniu masy wokół osi ich obrotu. Odpowiednie wyważenie kół jest bardzo istotne, ponieważ jego brak skutkuje szybszym zużywaniem się amortyzatorów, łożysk, drążków kierowniczych i opon, a także wydłużoną drogą hamowania i słabszą przyczepnością, słowem – obniżonym komfortem jazdy. Wyważenie kół jest możliwe tylko w warsztacie samochodowym. Zatrudnieni tam specjaliści stosują tak zwaną wyważarkę, które pomaga określić, gdzie należy zamontować odważnik. Wskazane jest wyważenie kół przy zdejmowaniu opony z felgi oraz co przejechane 5000 km.

Prostowanie felg

Także prostowanie felg jest sprawą, którą lepiej powierzyć warsztatowi samochodowemu. Prostowanie felg jest jedną z usług przeprowadzanych w ramach ich regeneracji. Dzięki niej można wydłużyć żywotności felgi, a także pozytywnie wpłynąć na jej wygląd. Niestety nie każde uszkodzenie felgi jest do usunięcia. Dlatego też warto nie czekać z regeneracją do ostatniej chwili. W warsztacie samochodowym specjalista wyprostuje felgę przy użyciu specjalistycznych tłoków hydraulicznych i nakładek. Robi się to poprzez użycie specjalnych maszyn, które pozwalają na utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury (która zapobiega pękaniu).

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!