Usługi wulkanizacyjne, kontrola ogumienia – Chodel koło Lublina

Nasza firma zajmuje się wulkanizacją opon do każdego typu pojazdów. Jesteśmy przygotowani do serwisu ogumienia samochodowego i motocyklowego oraz przeznaczonego do quadów. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami, które pozwalają nam na szybki i fachowy serwis opon do wszystkich środków transportu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług! Współpracujemy z Klientami z Lublina oraz miejscowości takich jak: Bełżyce, Opole Lubelskie i wiele innych.

Kontrola stanu opon

Regularne sprawdzanie stanu ogumienia pojazdów, nawet jeśli nie występują żadne niepokojące objawy, jest gwarancją bezpieczeństwa na drodze. Właściwy stan ogumienia pozwala również na pełne wykorzystanie walorów pojazdu oraz prawidłową pracę wszystkich nowoczesnych systemów wspomagania kierowcy. Należy pamiętać, że rodzaj ogumienia pojazdu jest dokładnie dopasowany do jego parametrów, przeznaczenia oraz pory roku. Wszelkie odstępstwa od wytycznych mogą grozić wypadkami w wyniku utraty przyczepności lub nagłego spadku ciśnienia w oponach. Dlatego warto korzystać regularnie z usług wulkanizacyjnych i zwracać uwagę na zużywanie się opon. Wysokość bieżnika ma decydujące znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy, dlatego powinna być często kontrolowana.

Wulkanizacja uszkodzonych opon

Wykonujemy pełny serwis ogumienia. Prowadzimy sprzedaż opon i felg oraz zajmujemy się wulkanizacją opon uszkodzonych. Wymieniamy też opony samochodowe na nowe lub używane. Doradzamy kompleksowo przy dopasowaniu odpowiednich opon lub w kwestii naprawy tych aktualnie używanych. Zapraszamy do korzystania z naszych usług! Współpracujemy z Klientami z Lublina oraz miejscowości takich jak: Bełżyce, Opole Lubelskie i wiele innych, którym proponujemy także m.in. czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji.

Wulkanizacja opon rolniczych w Bełżycach

Ze względu na specyfikę ich wykorzystania, np. przewożenie towarów o dużym ciężarze oraz poruszanie się po nierównym terenie, maszyny rolnicze i leśne narażone są na różnorodne uszkodzenia opon i kół. Ich naprawa okazuje się dla właściciela mocno problematyczna – opony maszyn rolniczych są wyjątkowo duże, twarde i ciężkie. Bez odpowiedniego sprzętu ich serwis jest niemożliwy. W naszym zakładzie prowadzimy również wulkanizację opon rolniczych. Z naszych usług korzystają rolnicy i leśnicy z Bełżyc oraz okolic. W ramach naszych usług wulkanizacyjnych proponujemy Klientom m.in.:

 • – naprawę uszkodzeń zarówno na zimno, jak i na gorąco,
 • – uzupełnienie ubytków gumy,
 • – pogłębianie bieżnika,
 • – sezonową wymianę opon,
 • – pompowanie kół.

Naprawa uszkodzonej opony jest często dużo bardziej opłacalna niż zakup nowej. Niestety istnieją uszkodzenia, których zreperowanie okazuje się niemożliwe. W takich przypadkach doradzamy inwestycję w nową oponę.

Wulkanizacja dla TIR-ów w Bełżycach

Wizyty w warsztacie wulkanizacyjnym zawsze wymaga także wymiana opon w samochodach ciężarowych. Tak samo, jak w przypadku maszyn rolniczych są one wyjątkowo duże i ciężkie, dlatego do podjęcia jakichkolwiek działań niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Ze względu na duży ciężar przewożonych ładunków i poruszanie się np. po powierzchni z gruzem opony TIR-ów są narażone na różnego typu uszkodzenia. Jeśli to możliwe staramy się naprawiać uszkodzone opony, co okazuje się często bardziej opłacalne niż ich wymiana. Często jednak okazuje się to niemożliwe. Wówczas podejmujemy się wymiany opon na nieuszkodzone modele. W naszej wulkanizacji dla TIR-ów zajmujemy się również sezonową wymianą opon, która jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno kierowcy TIR-a, jak i innym użytkownikom drogi. Współpracujemy z kierowcami z Bełżyc i okolicznych miejscowości.

Wymiana opon w motocyklu – Opole Lubelskie

Wymiana opon w motocyklu jest konieczna, jeżeli pojawią się na jej powierzchni jakiekolwiek uszkodzenia. W odróżnieniu od opon do większych maszyn, opony motocyklowe najczęściej nie podlegają naprawie – jakakolwiek usterka stanowi bowiem zbyt duże ryzyko wypadku na drodze. Wyjątkiem są niewielkie uszkodzenia w obszarze bieżnika. Opony należy wymienić także wówczas, gdy wskazuje na to stan bieżnika. Jego minimalna wysokość wyraźnie świadczy o zużyciu ogumienia. Ich dalsza eksploatacja może skutkować wydłużoną drogą hamowania, brakiem odpowiedniej przyczepności do podłoża, a w konsekwencji także wypadkiem. Należy pamiętać, ze wskazaniem do wymiany jest również okres 10 lat od czasu produkcji opony. Zachęcamy do wizyty wszystkich motocyklistów m.in. z okolic Opola Lubelskiego.

DODATKOWO

Sprawdź też inne usługi napraw, które oferujemy. Wszystkie usługi wykonywane są przez doświadczonych mechaników. Poradzimy sobie z problemem każdego samochodu czy też motocykla.

 • Wymiana świec iskrowych i żarowych
 • Naprawa drążków kierowniczych i stabilizatorów
 • Naprawa łożysk, piast oraz zwrotnic
 • Naprawa kolektorów, katalizatorów oraz tłumików
 • Naprawa instalacji elektrycznych

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

 • Czy olej syntetyczny to dobre rozwiązanie ?

  Syntetyki przewyższają oleje mineralne i półsyntetyczne pod każdym względem. Mogą pracować w wyższej temperaturze oraz większych naciskach na smarowane powierzchnie niż minerały czy półsyntetyki. Poprzez ich odporność na wysokie temperatury nie odkładają się w postaci nagaru na wewnętrznych częściach silnika, co wydłuża jego żywotność.

 • Jak często należy wymieniać olej silnikowy ?

  Warto przyjąć zasadę, że silnik eksploatowany stosunkowo łagodnie powinien mieć świeży olej co 15–20 tys. km. Jeżeli zdecydujecie się na taki interwał, nie musicie inwestować w oleje typu Long Life i obawiać się o to, że jednostka pracuje na zużytym i brudnym oleju.

 • Co ile powinienem wymieniać rozrząd ?

  Wymiana rozrządu to czynność eksploatacyjna, o której musi pamiętać każdy kierowca. Jej zaniechanie może doprowadzić do całkowitego zniszczenia silnika. Wymiana rozrządu nie należy do tanich czynności, ale wykonuje się ją raz na kilka lat. Dzięki niej można cieszyć się bezproblemową pracą jednostki napędowej.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!