Przygotowanie motocyklu do nowego sezonu – o czym warto pamiętać?

Przygotowanie motocyklu do nowego sezonu – o czym warto pamiętać?

Każdy fan jednośladów z zadowoleniem zaciera ręce, kiedy zbliża się sezon motocyklowy. Topnienie śniegów i początek wiosny to pierwsze oznaki tego, że można wyciągać pojazd z garażu. Żeby można się było poruszać na jednośladzie, temperatura musi być bowiem odpowiednio wysoka. Inaczej w trakcie jazdy zaistnieje ryzyko wyziębienia, przewiania i przemarznięcia.

Czyszczenie, smarowanie i inne zabiegi

Żeby z przytupem rozpocząć nowy sezon motocyklowy trzeba odpowiednio przygotować tak siebie, jak i swój pojazd. Kierowca musi się zaopatrzyć w odpowiedni strój, który zapewni mu bezpieczeństwo na drodze. A co trzeba zrobić z motocyklem? Przede wszystkim warto go dokładnie wyczyścić. Dzięki temu będzie można go ujrzeć takim, jakim jest, i dostrzec wszystkie ewentualne uszkodzenia.

Bardzo ważną kwestią przed uruchomieniem motocykla jest zapewnienie układom odpowiedniego smarowania. Olej, który się do tego stosuje, nie może być pierwszym z brzegu produktem, lecz musi być przeznaczony specjalnie do motocykli (a nie na przykład do samochodów). W dalszej kolejności należy wymienić nie tylko olej, ale i filtr powietrza. Nie można dopuścić do tego, żeby wyjechać na drogę z filtrem z poprzedniego sezonu. Będzie to miało jedynie negatywne skutki dla pojazdu.

Dla bezpieczeństwa tak swojego, jak i innych kierowców ważne jest, aby przed wyjazdem na drogę wykonać przegląd układu hamulcowego. Można to zrobić na własną rękę, jednak potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do jej stanu, warto skorzystać z usług warsztatu motocykli. Dobierze on do układu hamulcowego elementy o odpowiednich parametrach, które zapewnią bezproblemowe i bezpieczne zmniejszanie prędkości oraz zatrzymywanie samochodu.

Częścią, na której warto skupić szczególną uwagę, przygotowując motocykl do nowego sezonu, jest też łańcuch napędowy. Kontroli muszą ulec takie jego aspekty jak nasmarowanie, napięcie oraz czystość. Odpowiednia konserwacja pozwala łańcuchowi zachować żywotność.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!