Kto może jeździć skuterem, a kto nim jeździć nie powinien?

Kto może jeździć skuterem, a kto nim jeździć nie powinien?

Zgodnie z definicją skuter to pojazd jednośladowy wyposażony w silnik spalinowy, którego pojemność skokowa nie przekracza 50 cm3. Ułatwia on poruszanie się w godzinach szczytu i jest oszczędny. Kto może legalnie poruszać się skuterem? Jakie wymagania należy spełnić? Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, gdzie odpowiadamy na powyższe pytania i wyjaśniamy, na czym polega serwis skuterów.  Życzymy udanej lektury!

Czy każdy może jeździć skuterem?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami skuterem może poruszać się każda osoba, która ukończyła 18 lat i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Pewne ograniczenia pojawiają się w sytuacji, gdy osoba, która chce prowadzić skuter, nie jest pełnoletnia. Co ciekawe, skuterem można się poruszać już od 14 roku życia. Jednak w takim przypadku konieczne jest uzyskanie prawa jazdy kategorii AM. Dodatkowo młoda osoba musi uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do jazdy. Ponadto do uzyskania prawy jazdy uprawniającego do poruszania się skuterem niezbędne jest też przedstawienie pisemnej zgody rodziców i opiekunów.

Na czym polega podstawowy serwis skuterów?

Regularne serwisowanie skuterów pozwala utrzymać jednoślad w dobrym stanie mechanicznym i zapobiega poważnym awariom. Podczas serwisowania skuterów specjaliści dokonują wnikliwej oceny sprawności wszystkich podzespołów i na bieżąco wykonują niezbędne naprawy. W ramach serwisu skuterów fachowcy wymieniają płyny eksploatacyjne i filtry. Oferują też wykonanie tuningu i niezbędnych regulacji. Ponadto zajmują się sprzedażą opon i felg do skuterów. Warto też wspomnieć o tym, że będąc właścicielem jednośladu, należy systematycznie wymieniać oleje i zużyte części eksploatacyjne.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!