Kiedy w motocyklu niezbędna jest wymiana opon na nowe?

Kiedy w motocyklu niezbędna jest wymiana opon na nowe?

Opony motocyklowe to jedyny element, który ma kontakt z drogą i stanowi warunek dla bezpiecznej jazdy. Mając to na uwadze, należy systematycznie sprawdzać ich stan oraz jeżeli tego wymagają koniecznie wymieniać na nowe.

Co warto wiedzieć o oponach samochodowych?

Motocykl jest bardziej wyspecjalizowanym pojazdem niż samochód. Parametry opony, jej rozmiar i masa są integralnymi elementami zawieszenia motocykla, są jego kluczowym, integralnym elementem. Opony motocyklowe znacznie się różnią od samochodowych, i to nie tylko kształtem i rozmiarem. Takie opony muszą być tak wykonane, aby pozwoliły na użytkowanie w zupełnie innych warunkach, które wynikają ze specyfiki budowy motocykla, jak również ze sposobu wybierania zakrętów. Należy pamiętać, że opona motocyklowa ma małą powierzchnię styku z drogą, więc trzeba maksymalnie wykorzystać tę małą powierzchnię do bezpiecznej jazdy.  Użytkownicy jednośladów, powinni sobie zdawać sprawę z tego, że dobry stan opon ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Kiedy należy wymienić opony w motocyklu?

Wybierając opony, należy zwrócić uwagę na to, aby były bardzo dobrej jakości, ponieważ mają one zdecydowany wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wybierając przypadkowe opony szybciej i mocniej możemy odczuć konsekwencje ewentualnych zdarzeń drogowych. Jeśli opony zostaną uszkodzone, a to uszkodzenie nie jest duże i występuje w obszarze bieżnika, to można dokonać ich naprawy. Natomiast wszelkie uszkodzenia wzdłużne, naderwane i duże ubytki w oponie, jak również uszkodzenia jej boków kwalifikują ją, do jak najszybszej wymiany. Mając na uwadze, jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy motocyklem ma jakość opon, warto zainwestować w nową. Wymiany opon w motocyklu możemy dokonać w warsztacie MotoPasja24, gdzie profesjonalni fachowcy wykonają usługę z należytą dokładnością i starannością. Opony należy wymienić również w przypadku, gdy znacznie zmniejszy się wysokość jej bieżnika lub gdy opona posiada różnego rodzaju zniekształcenia, do których należą między innymi nacięcia i przetarcia.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!