Jakie elementy najczęściej psują się w quadach?

Jakie elementy najczęściej psują się w quadach?

Osoby, które lubią terenową jazdę, decydują się nie tylko na zakup motocykla czy samochodu, ale coraz częściej wybierają również quada. Ten pojazd wydaje się niepozorny, jednak w rzeczywistości sportowe modele świetnie sprawdzają się podczas jazdy off-roadowej. Quad jako pojazd terenowy wyróżnia się wytrzymałością. Czasami jednak zdarza się tak, że ulega awarii podczas użytkowania albo niektóre elementy zużywają się i trzeba je wymienić. Co najczęściej psuje się w quadach i na co warto uważać?

Amortyzatory i skrzynia biegów

Konieczność udania się do serwisu quadów często uzależniona jest od sposobu użytkowania pojazdu i dbania o regularne przeglądy. Możemy jednak wyróżnić kilka elementów, które psują się w quadach stosunkowo często. Pierwszym z nich są amortyzatory, co jest oczywiste z uwagi na to, że jazda terenowa jest sporym obciążeniem dla każdego zawieszenia. W przypadku jazdy off-roadowej ich praca jest szczególnie intensywna, dlatego kierowcy nie powinien dziwić fakt, że wymagają wymiany.

Kolejną przyczyną, dla której naprawa quada może być  konieczna, jest awaria skrzyni biegów. Taki problem może dotyczyć przede wszystkim właścicieli quadów, którzy zaniedbują obowiązek wykonywania przeglądów po każdym tysiącu przejechanych kilometrów. Z uwagi na to, że quady są przeznaczone do jazdy w terenie, istnieje duże ryzyko, że do skrzyni dostanie się woda, która w okresie zimowym zamarznie, co może skutkować koniecznością naprawy, a nawet wymiany skrzyni biegów.

Jakie są inne elementy, które często psują się w quadach?

Skrzynia biegów i amortyzatory to nie jedyne elementy, które ulegają awariom. Wizyta w serwisie quadów może być konieczna również, jeżeli dojdzie do spalenia sprzęgła. Takie zjawisko jest stosunkowo częste w quadach, ponieważ wielu kierowców za wszelką cenę próbuje wyjechać z grząskiego gruntu nawet w sytuacjach, w których konieczna jest pomoc wyciągarki.

Elementem, który stosunkowo często ulega awariom, jest również układ przeniesienia napędu, ponieważ z uwagi na to, że znajduje się pod quadem, dostaje się do niego woda, błoto czy kamienie. Mimo tego, że quad jest pojazdem przystosowanym do jazdy w terenie, niektóre czynniki mogą spowodować, że konieczna będzie wizyta w serwisie. Właśnie dlatego warto pamiętać o terminowym wykonywaniu przeglądów i nie lekceważyć niepokojących objawów.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!