Jak przygotować quada na zimę?

Jak przygotować quada na zimę?

Pojazdy mechaniczne drogowe, użytkowane przez cały rok, jak samochody wymagają przeprowadzenia odpowiednich czynności przygotowawczych, zabezpieczenia niektórych jego elementów przed szkodliwym działaniem błota pośniegowego, wilgoci. A o czym należy pamiętać przygotowując quada na zimę?

Serwis i przeglądy quadów — dlaczego warto sprawdzić stan techniczny pojazdu?

Zima to nie jest dobry czas dla żadnej maszyny. Be względu na to, czy quady będą użytkowane w tym czasie, czy będą czekać wiosny, najlepiej jest poświęcić mu trochę czasu i odpowiednio do obranego rozwiązania zabezpieczyć. Jest to szczególnie istotne w momencie garażowania quada.

Serwis quada powinien być na stałe wpisany do kalendarza prac, jakie dobrze jest przeprowadzić, gdy sezon motocyklowy zbliża się ku końcowi. Podstawą jest wymiana filtrów i oleju, a do tego przełożenie nie jako tych prac z wiosny na zimę, pozwoli zaoszczędzić mnóstwa stresu, kolejek związanych z wiosenną gorączką cyklistów, chcących jak najszybciej ruszyć w świat. Planując zostawić maszynę na zimę, należy przed zimą uzupełnić wszelkie płyny eksploatacyjne, zwłaszcza jeśli quad będzie przechowywany w nieogrzewanym pomieszczeniu. W takiej sytuacji należy zadbać o płyn chłodniczy tolerujący spadki temperatur, chroniąc przewody i chłodnicę przed uszkodzeniem. Dolewając paliwo, zapobiegnie się  skropleniu w baku zbyt dużej ilości wody.

 Jak zadbać o quad przed zimą?

Wśród planowanych czynności nie można zapomnieć o dokładnym umyciu pojazdu oraz nasmarowaniu wszelkich ruchomych elementów, zwłaszcza tych modeli wyposażonych w łańcuch napędowy. Używa się do tego celu smaru silikonowego, który odpycha wodę i chroni przed osadzaniem się kurzu. Dodatkowo trzeba dokładnie wyczyścić układ wydechowy. Ten ze stali nierdzewnej wystarczy umyć i wysuszyć, na koniec zasłaniając wyloty tłumików. W modelach z wydechem ze zwykłej stali należy dopilnować szczególnie zabezpieczenia go przed korozją. Na koniec wymontować trzeba akumulator a cały pojazd pokryć odpowiednim do danego modelu pokrowcem.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!