Jak dbać o quady? Serwis i konserwacja
  • 2333
  • 0

Jak dbać o quady? Serwis i konserwacja

Posiadając quada, należy podchodzić do jego eksploatacji z dużą dozą pietyzmu. Jest to sprzęt, który na ogół intensywnie się zużywa, a jego zużyte części eksploatacyjne, mogą sprawić, że pojazd nagle odmówi posłuszeństwa. Użytkując quada na co dzień, należy bezwzględnie pamiętać o kilku elementach, które trzeba regularnie serwisować ze względu na wygodę użytkowania, ale także na bezpieczeństwo kierowcy.

Codzienna eksploatacja quada

Pojazdy, takie jak quady, charakteryzują się relatywnie agresywnym sposobem eksploatowania przez ich użytkowników. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż quady kupuje się do jazdy w trudnym terenie lub do jazdy sportowej po drogach utwardzonych. Taki sposób eksploatacji wiąże się jednak ze stosunkowo szybkim zużywaniem się podstawowych części eksploatacyjnych. Chcąc zadbać o to, by silnik pracował bezawaryjnie przez wiele lat, a także by zawieszenie nie nadawało się do generalnej wymiany po jednym sezonie, warto doglądać elementów, które są najbardziej narażone na zużycie.

Co zawiera podstawowy serwis quada?

W ramach podstawowego serwisu quada należy przejrzeć wszystkie elementy konstrukcyjne, czy nie są uszkodzone pod względem mechanicznym. Ma to diametralny wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Elementy zawieszenia, ogumienie i hamulce – to podstawa, którą należy regularnie oglądać, a w razie konieczności serwisować. W drugiej kolejności warto przejrzeć sprawność układu elektrycznego, która po intensywnej eksploatacji może nieco szwankować. Po upewnieniu się, że w tej materii wszystko jest w porządku, można przejść do silnika. Chcąc zachować jego trwałość i niezawodność konieczne jest wymaganiu oleju i filtrów zgodnie z zaleceniami producenta sprzętu, o czym wiele osób zapomina, skracając czas życia silnika. W profesjonalnych warsztatach, które zajmują się kompleksowym serwisem quadów, można dokonać wszystkich powyższych czynności za jednym razem, co jest polecane przynajmniej raz na sezon.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!