Gdzie lepiej nie jeździć quadem?

Gdzie lepiej nie jeździć quadem?

Jazda quadem to ogromna przyjemność oraz emocje. Trzeba jednak podchodzić do niej w bardzo rozważny sposób oraz pamiętać, w których miejscach jest ona zabroniona. Sprawdźmy więc, o jakie dokładnie lokalizacje chodzi oraz co jeszcze warto wiedzieć o bezpiecznej, oraz zgodnej z literą prawa jeździe quadem.

Przepisy dotyczące jazdy quadem

Wiele osób zastanawia się, czy pojazdem takim jak quad można jeździć po ulicach. Zdecydowanie tak! Jest to bowiem pojazd czterokołowy, które spełnia wymogi prawne w tym zakresie. Są tu jednak pewne wyjątki i dotyczy to oczywiście autostrad, a także dróg ekspresowych, na których byłoby to skrajnie niebezpieczne.

Co natomiast z lasami, w których często można usłyszeć i dostrzec quady? Generalnie można to robić, ale tylko wtedy, gdy drogi te są oznaczone. W przeciwnym razie może się to wiązać z karą grzywny, nawet do tysiąca złotych.

Zabrania się także jazdy quadem po parkach krajobrazowych, narodowych oraz plażach, o czym niestety wiele osób zapomina.

Bezpieczna jazda quadem

Wiemy już, gdzie można jeździć quadem, a gdzie nie należy tego robić. Oczywiście w przypadku miejsc dopuszczonych przez prawo, należy robić to w sposób bezpieczny oraz niezagrażający innym uczestnikom ruchu. Niestety wiele osób nie przestrzega zasad w tym zakresie, co nierzadko prowadzi do wypadów. Często jeżdżą nimi również małe dzieci, co także jest niezgodne z prawem. Okazuje się bowiem, że dolna granica w przypadku quada lekkiego, to ukończony 14. rok życia.

Jak doskonale widać, jazda na quadzie jest możliwa w wielu miejscach. Jeśli również Ty posiadasz taki pojazd oraz szukasz usługi takiej jak naprawa quadów, to koniecznie sprawdź naszą ofertę oraz skorzystaj z doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu i poznania szczegółów.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!