Dlaczego skuter gaśnie na wolnych obrotach?
  • 4507
  • 0

Dlaczego skuter gaśnie na wolnych obrotach?

Skuter to popularny środek transportu, który ułatwia przemieszczanie się po mieście. Odpowiednia eksploatacja skutera może zapobiec poważnym usterkom i wydłużyć jego żywotność. Niekiedy zdarza się, że skuter gaśnie na niskich obrotach. Jakie mogą być tego przyczyny? Jak zapobiec gaśnięciu skutera na niskich obrotach? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym odpowiadamy na powyższe pytania. Życzymy udanej lektury.

Co może być przyczyną gaśnięcia skutera na niskich obrotach?

Częstą przyczyną gaśnięcia skutera na niskich obrotach są kłopoty z instalacją elektryczną. Niekiedy problemem może okazać się rozładowany akumulator. W takim przypadku skuter można spróbować odpalić, używając urządzenia rozruchowego lub z prostownika. Kolejną przyczyną gaśnięcia skutera na niskich obrotach może być uszkodzony kondensator lub przewody wysokiego napięcia. Niekiedy gaśnięcie skutera może być spowodowane pustym zbiornikiem paliwa lub odparowujące z gaźnika paliwo. W przypadku, gdy pojawią się problemy z uruchomieniem lub gaśnięciem skutera, warto zgłosić się do sprawdzonego serwisu, który zdiagnozuje usterkę.

Na czym polega profesjonalny serwis skuterów?

Systematyczne serwisowane skutera może zapobiec poważnym awariom i pozwoli utrzymać go w dobrym stanie. Podczas serwisowania skutera specjaliści sprawdzają stan poszczególnych elementów i wymieniają płyny eksploatacyjne. Okresowej wymianie podlega olej silnikowy, filtr powietrza i filtr paliwa, świece oraz olej przekładniowy. W przypadku, gdy skuter gaśnie przy niskich obrotach, serwisanci wyregulują gaźnik i sprawdzą szczelność układu dolotowego. Ponadto w trakcie serwisu dokonają niezbędnych napraw i udzielą rad, jak prawidłowo dbać o skuter.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!