Co zrobić, gdy quad nie chce odpalić?
  • 1992
  • 0

Co zrobić, gdy quad nie chce odpalić?

Quad to wyjątkowy pojazd, który jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które lubią jazdę terenową i są gotowe na wiele przygód. Quad doskonale nadaje się do jazdy terenowej, ale też do jazdy rekreacyjnej. Niestety czasem zdarza się, że quad nie chce odpalić. Jak należy postąpić w takiej sytuacji? Czy warto oddać czterokołowca do serwisu quadów? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Co może być przyczyną braku możliwości uruchomienia quada?

Quad, jak każdy pojazd mechaniczny jest wyposażony w podzespoły, które wymagają systematycznej konserwacji i prawidłowej eksploatacji. Do najczęściej występujących przyczyn braku możliwości uruchomienia quada należą problemy z układem elektrycznym. Często zdarza się, że akumulator został rozładowany lub niesprawny jest kondensator. Inną przyczyną problemu z uruchomieniem quada może być brak paliwa lub nieszczelność baku paliwa. Kolejnym czynnikiem, który może być odpowiedzialny za brak mocy w quadzie, jest awaria układu przeniesienia napędu. W takim przypadku warto skontaktować się z zaufanym serwisem.

Jak należy postąpić w przypadku, gdy quad nie odpala?

Jak już wiadomo, za brak możliwości uruchomienia quada mogą być odpowiedzialne różne czynniki. W każdym przypadku należy jak najszybciej zgłosić się do sprawdzonego warsztatu quadów. Wówczas specjaliści będą mogli zdiagnozować przyczynę problemu i wykonać niezbędne naprawy. Co więcej, w warsztacie można też wykonać okresowy przegląd i serwis quada. Dzięki temu będzie on przygotowany do jazdy w każdym sezonie i będzie mniej podatny na niespodziewane awarie. Serwisanci mogą się też podjąć naprawy zawieszenia, układu hamulcowego, a nawet silnika.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!