Co najczęściej psuje się w quadach?

Co najczęściej psuje się w quadach?

Quady, inaczej wszędołazy albo po prostu czterokołowce często wykorzystywane są do rekreacyjnej jazdy terenowej. Nierzadko też są na wyposażeniu różnych służb ratowniczych. Jak każdy pojazd, tak i quady narażone są na usterki, które szczególnie mogą wystąpić po jeździe w trudnym i wymagającym terenie. Co najczęściej psuje się w quadach?

Które części quadów najczęściej wymagają wymiany?

Wśród najczęściej psujących się elementów w quadzie można wymienić:

  • skrzynię biegów – szczególnie groźna jest woda, która może dostać się do środka i pod wpływem ujemnych temperatur zamarznąć,
  • gumowe osłony przegubów, których uszkodzenie może doprowadzić do szkodliwych zabrudzeń,
  • zawieszenie, szczególnie w quadach używanych do jazdy terenowej,
  • chłodnice, których nieszczelność może prowadzić do przegrzania się silnika,
  • sprzęgło, półosie napędowe,
  • końcówki drążków kierowniczych.

Dlatego warto wyrobić w sobie nawyk regularnego sprawdzania stanu pojazdu przed każdym użyciem. Niewłaściwe użytkowanie i zaniedbania mogą wyrządzić wiele szkód.

Regularny serwis quadów to podstawa dbania o komfort i bezpieczeństwo jazdy

Jednym z podstawowych przewinień posiadaczy quadów jest za rzadkie oddawanie swojego czterokołowca do serwisu. Właściciel musi pamiętać, że w przypadku tego typu pojazdu (w większości modeli) trzeba to robić co 1000 km. Nie przestrzeganie tego może skutkować poważnym uszkodzeniem silnika. Prowadzony przez nas serwis quadów w Lublinie jest miejscem, gdzie fachowo i profesjonalnie zatroszczymy się o każdego quada. Tak jak w przypadku zdrowia dużo łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, tak w przypadku jeżdżenia quadem lepiej jest przeprowadzać regularne i dokładne przeglądy i serwisy. Jest duża szansa, że zauważone wówczas usterki będą dużo łatwiejsze do usunięcia.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!