Co można przewozić autolawetą?

Co można przewozić autolawetą?

Autolawety kojarzymy przede wszystkim z transportowaniem samochodów po wypadkach lub awariach. Często nie mamy pojęcia, że sprawdzają się one również do przewozu innych ładunków, jeśli jest to konieczne i technicznie możliwe. Stosuje się je w celu przemieszczenia samochodów, motocykli, czy nawet statku. Jednak obecnie ich możliwości są szersze i możemy nimi przewozić ładunki ponadgabarytowe dowolnego rodzaju.

Jakie ładunki można przewozić autolawetą?

Tu możemy się zastanawiać, czym właściwie są ładunki ponadgabarytowe. Otóż chodzi o takie, które nie mogą w żaden sposób zostać przewiezione sprzętem o standardowej platformie i ładowności. Najczęściej ich waga i rozmiar przekraczają normy. W przypadku niektórych towarów ponadgabarytowych na specjalnym sprzęcie konieczne jest uzyskanie zezwolenia na przewóz. Konieczne jest branie pod uwagę wagi, wielkości, długości, szerokości i wysokości konkretnego obiektu. Znaczenie ma również ewentualna możliwość jego demontażu. Autolawety są zwrotne i mogą dość dobrze poruszać się w terenie, więc mogą zapewnić bezpieczeństwo w czasie załadunku, transportu i rozładunku.

Autolaweta daje możliwość przewożenia: kontenerów, przyczep kempingowych, materiałów budowlanych, zbiorników, sprzętu AGD i RTV, mebli, wózków widłowych, wyposażenia specjalnego w postaci rozścielacza asfaltu, łodzi, ciągników, minikoparek, czy pierścieni żelbetonowych do studni.

Profesjonalny przewóz ponadgabarytowych towarów autolawetą

Jeśli taki przewóz ma być jednorazowy lub jeśli będzie zdarzał się sporadycznie, to z pewnością nie opłaca nam się kupować własnej lawety, bo koszty jej utrzymania będą wyższe niż to, co zapłacimy za wynajem pojazdu, nawet z obsługą. Dlatego warto w tym zakresie podjąć współpracę z wyspecjalizowaną firmą, która poza samą lawetą posiada odpowiedni sprzęt załadunkowy. Wówczas z pewnością wszystko przebiegnie sprawnie, a my będziemy zadowoleni z dostarczenia określonego towaru do miejsca docelowego całkowicie bezpiecznie i bezproblemowo. To zdecydowanie najlepsze wyjście.

MotoPasja24 - Adres: ul. Piłsudskiego 9 24-350 Chodel
                Tel.: +48 502 285 221
E-mail: biuro@motopasja24.pl
© Copyright 2022 - motopasja24.pl - All rights reserved
Polityka prywatności
!